Munkavédelmi sisak használata
A sisak viselését manapság sajnos előszeretettel hagyják el a dolgozók, annak ellenére, hogy milyen súlyos következményekkel járhat ennek elmulasztása.
Nagyon fontos, hogy védjük fejünk épségét munkavégzés közben, hiszen egyik pillanatról a másikra megtörténhet a baleset.
A fejsérülések kivédésre napjainkban már gyártanak könnyű és komfortos, vagy akár szellőző munkavédelmi sisakokat, melyek nem csak a védelmi funkciót töltik be, de ugyanakkor viselésük is kényelmes.
A munkavédelmi sisakok élettartamát számos külső tényező befolyásolja, például, hogy a dolgozó milyen gyakorisággal hordja és mennyire veszi igénybe azt, vagy mennyire van a védősisak kitéve a napfény UV sugárzásának, illetve milyen hőmérsékleti viszonyok közt van használva. Azt is tudni kell, hogy ha a munkavédelmi sisakot erős beütés éri, azt akkor is le kell cserélni, ha külső sérülés nyomai nem látszanak rajta.
A sisakok sildjén tüntetik fel a gyártás dátumát (év/negyedév), melytől számított általában 3-5-7 évig érvényesek. A különböző gyártóknál eltérő lehet az érvényesség ideje, a sisak leírásában minden esetben fel van tüntetve a várható élettartam.
A beütésvédelem mellett a védősisakok rendelkezhetnek kiegészítő védelemmel is, mint például elektromos szigetelés 440 vagy 1000V váltakozó feszültségű vezetékkel szemben, rendelkezhetnek minősítéssel extrém hőmérsékleti körülmények között, illetve fémolvadék fröccsenés vagy nagy oldalirányú nyomás hatása ellen is.
Cimkék:Védősisak, Munkavédelmi sisak